Makyaj tabiki bir kadın için sanata benzer. makyaj yaparken ne kadar özenli olursanız ve makyajınıza ne kadar önem verirseniz bir o kadar güzel olursunuz. Bundan yola çıkarak size pratik makyaj fikirleri hakkında tavsiyelerde bulunacağız.

Yanlış Makyaj Uygulandığında

Eğer gözlerinizi ön plana çıkarmak için yapmış olduğunuz makyajın çizgisi fazla kaçtıysa ve bu da sizi oldukça asabi gösteriyorsa bu noktada yapmamız gerek bir kulak pamuğu yardımı ile fazla çektiğimiz kalemi dağıtmaktır. Yanlış makyaj uygulamasında kullanacak pratik fikirlerden bir tanesidir.

pratik-makyaj-fikirleri

Uykusuzluğunuzu ve Yorgunluğunuzu Makyajla Gizleyin

Eğer gece boyu uyumamış veya yorgunluk çekiyorsanız bu durumu göz altlarınız hemen ele verir. İşte bu durumdan kurtulmak için göz çevresi kremi kullanmanız gerekmektedir. Bununla birlikte kullanacağını göz çevresi kremi hem göz çevrenizin bakımını üstlenir aynı zamanda göz çevresine sürmüş olduğunuz kapatıcının daha canlı ve güzel görünmesini sağlar. Bu yöntem pratik makyaj fikirleri olarak bir çok bayan tarafından kullanılmaktadır.

Canlı Bir Görünüm İçin Far Sürün

Eğer canlı ve zinde bir görünüm yakalamak istiyorsanız açık renkteki ışıldayan farladan sürebilirsiniz. Bilhassa kaşın hemen aşağısına sürülen kremrengindeki far sizin daha atik ve canlı görünmenizi sağlayacaktır.

Ojeyi Hızlı Kurutma Yöntemi

Eğer sürmüş olduğunuz ojenin kurumasını beklemekten sıkılıyorsanız ve hızlı bir şekilde kurumasını istiyorsanız bir kaba buzla suyu doldurun ve bu suya parmaklarınızı batırın. Ojeniz hızlı bir şekilde kuruyacaktır.

Evet bugünkü pratik makyaj fikirleri konumuz şimdilik bu kadar gelecek hafta pratik saç bakımı hakkında bilgiler vereceğiz.  Şimdilik hoşcakalın.

Aynı zamanda aynı ana kategoriye sahip Saç Dökülmelerine Karşı Doğal Çözümler makalemizi okumak isteyebilirsiniz.