Kot Etek Modelleri Fırtınası 2017

Kot etek modelleri uzun yıllardan beridir her yaştan bayanlar tarafından sevilerek giyilir ve kullanılır. Bu trend sayesinde hanımların askılarını ve gardroplarını süsleyen bu giysiler, bir çok yönden günün kurtarıcısı oluyor ve birçok ortamda da giyilebiliyor. Hanımları hem endamlı hem de spor bir görünüme kavuşturan kot etek parçaları, aynı zamanda çabuk kombilenebilen bir giysi parçası olduğundan, beş dakikada da hazırlanarak, kapının önünde olmanızı sağlıyor.

Günümüze kadar uzun bir yolculuk yapmış kot etek modelleri: Taşlanmış kot etekler, uzun dar kot etekler, uzun kloş kor etekler, mini dar kot etekler, fırfırlı katlardan oluşan lambada kot etekler, fistolu-dantelli kot etekler, pul boncuk işlemeli kot etekler, balon formunda kot etekler, önden düğmeli kot etekler, yere kadar uzanan kot etekler, pantolon etek formunda kot etekler, balık formunda kot etekler, pileli kot etekler, yırtmaçlı kot etekler, süper mini kot etekler, kruvaze formda kot etekler, 60 lar modası kot etekler, asimetrik kesimde kot etekler tarzında sıralanabilir.

Günümüzde en çok tercih edilen kot etek formları: süper mini kotlar, fırfırlı lambada kot etekler, retro yapan 60lı yılların formundaki kot etekler, uzun dar veya bol inen kot etekler, fistolu, dantelli, payetli ve işlemeli kot etekler, mini kruvaze kot etekler yanı sıra pantolon etekler olarak sıralanabilir.

*Süper mini formlu kot etek modelleri: Çok kısa boyda, kalçaların 3 parmak kadar altında biten ve erkeklerin yüreklerini hoplatacak tarzda olup, genellikle genç bayanların tercih ettiği dar kesimli eteklerdir. Güzel fizikli ve güzel bacaklı bayanların caddelerde arzu endam etmelerini sağlayan süper mini boydaki bu kot etekler, altına giyilen steletto ve süet ya da deri kovboy tarzı çizmelerle gerçekten de enfes görünüyor.

*Fırfırlı lambada kot etek modelleri: Yine dizüstü boylarda, muhtelif kısalıklarda biten, etek uçlarına 2-3-4- katlı şekilde kot kumaşından farbela-fır fır dikilmiş mini kot eteklerdir. Kalça ve bel kısmı vücuda otururken, farbelalı katlar hareket edildikçe ahenkli bir şekilde hareket eder. Yine fiziği düzgün bayanlar giydiğinde, bayların içini eritecek tarzda görüntüler sergileyecek olan etek modellerindendir. Kesinlikle giyildiğinde ilk tercih steletto olmalı, yanı sıra yüksek dolgulu topuk la da giyilebilir.

*60 lara gönderme yapan retro kot etek modelleri: Bele kemerle oturtularak dikilmiş, aşağı inerken pilelerle genişleyerek kabarık formda inen diz boylarında kot eteklerdir. Giydiğiniz zaman sizi eski zamanlara taşıyacak, hoş ve romantik görümlü, giyeni tam olarak feminen bir çizgiye bürüyecek olan bu etekler, mini topuklu renkli ayakkabılarla oldukça hoş olacaktır.

*Fistolu ya da dantelli kot etek modelleri: Mini çan formunda bu etekler, yine kalçanın alt hizasında biten fakat etek uçları fistolar, dantellerle süslenmiş eteklerdir. Yaş olarak genç kızların giyebileceği bu etekler, ilkbahar yaz aylarında sahil şeritleri, sayfiyelerde, plajlarda kullanıma çok uydundur.

*Payetli ve işlemeli kot ete modelleri: Kot eteklerin her türlüsünün işlemesi mağazalarda mevcut halde satılmaktadır. Eğer sizde işlemeli kot etek isterseniz, düz bir kot eteğin üzerini parlak taş ve payetlerle süsleyebilirsiniz. Uzun kloş eteklerde yukardan aşağıya yağmur şeklinde veya çiçek motifi ışıltılı payetler işlenmiş şekilde hazır kot etekler olduğu gibi, kısa ve dar eteklerde de, ceplere veya tek bacak kısmında ışıltılar işlenmiş kotlar mevcuttur.

*Mini kruvaze kot etek modellerir: Üst üste binen formda dikilen mini ya da uzun etek formudur. Önden farklı bir görüntüye sahip olan bu etekler, açık mavi tonlarında çok şık ve spor görüntü bir oluştururken, babet ayakkabılarla çok hoş olacaktır.

*Pantolon kot etek modelleri: Pantolon etek salaş formda etek görünümlü, fakat ağ kısmında pantolon gibi ayıran bir ek parçayla dikilen etek formudur. Yere kadar inen boyları da mevcuttur, aynı zamanda baldır hizasında biten boyları da vardır.

Bir önceki yazımız olan AYNALARLA EV DEKORASYONU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.